alt

Piece i kominki jako jedyne źródło ciepła generują dość poważne problemy. Owszem, zapewniają przyjemną temperaturę i niezapomnianą atmosferę, nasza sytuacja jako właścicieli komplikuje się jednak w tym samym momencie, w którym planujemy wyjazd na dłużej. Ryzykujemy, że po powrocie zastaniemy lodowaty dom lub mieszkanie, a do tego nie będziemy w stanie jeszcze długo doprowadzić panującej w nim temperatury do stanu, który moglibyśmy uznać za zgodny z naszymi oczekiwaniami. Na szczęście, wcale nie mówimy o problemie, którego nie da się rozwiązać, a odpowiedzią na nasze zmartwienie może okazać się piec z płaszczem wodnym.

Piec z płaszczem wodnym i jego zalety

Osoby, które decydują się na piec z płaszczem wodnym zwracają uwagę na to, że sprawność takiego urządzenia jest wyjątkowo duża. Co za tym idzie, obniżeniu ulegają koszty ogrzewania, a różnice mogą być określane jako zasadnicze. Piec tego rodzaju może być przy tym nie tylko uzupełniającym, ale i głównym źródłem ciepła w naszym domu i w obu przypadkach nie musimy obawiać się o to, że będzie w nim zbyt chłodno. Tylko od nas zależy też, jak będziemy wykorzystywać płaszcz wodny, nic więc nie stoi na przeszkodzie temu, aby był on rozwiązaniem stosowanym po to, aby podgrzewać ciepłą wodę. Również w tym przypadku jest on rozwiązaniem dopracowanym, spełniającym nasze oczekiwania.

Minusy pieca wyposażonego w płaszcz wodny

Dla nikogo zaskoczeniem nie powinno być to, że wówczas, gdy w grę wchodzą źródła ciepła, nie ma rozwiązań wolnych od wad. Nie inaczej jest w przypadku pieca z płaszczem wodnym. Nietrudno się domyślić, że jedną z najpoważniejszych przeszkód jest jego dość wysoka cena. Co ważne, spory koszt jest generowany zarówno wówczas, gdy mówimy o jego zakupie, jak i montażu. Ten ostatni potrafi generować zresztą na tyle duże trudności, że sami producenci często sugerują skorzystanie z pomocy profesjonalisty. Nie można też zapomnieć o konieczności najpierw przygotowania, a potem również składowania większej ilości opału, co także potrafi być kłopotliwe.